Eskişehir web tasarım hizmetlerimizle, Google dostu, SEO uyumlu web siteleri tasarlıyoruz. Güncel Google algoritmalarına göre yürüttüğümüz SEO çalışmaları, arama motoru görünürlüğünüzü en üst düzeye çıkarmayı hedeflemektedir. 

Eskişehir SEO Uyumlu Web Site Tasarımı

SEO web tasarımı, arama motorlarında daha iyi sıralama elde etmek amacıyla yürütülen web sitesi tasarım çalışmalarının bütünüdür. 

Arama motoru botları, bir web sitesini insanlar gibi görmez ve etkileşime giremez. Bunun yerine, bir web sitesinin HTML koduna erişir, web sitesinin yapısını ve içeriğini anlamalarına yardımcı olacak sinyaller arar. Arama motoru sinyalleri, sitelerin tasarım ve yazılımı ile ilgili olan pek çok kriteri ifade eder. Mobil uyumluluk, web sitesi hızı, özgün içerik, semantik yapı, site içi linkleme, backlink, kullanıcı deneyimi ve daha birçok faktör, arama motorunda sitelerin nasıl sıralanacağını belirler. 

Mobil Uyumlu Web Tasarım

Mobil uyumluluk, arama motoru sonuç sayfalarında (SERP) sitelerin nasıl sıralanacağını belirleyen en önemli faktörlerden birisidir. Eskişehir’de hizmet veren web tasarım ajansımız, tasarladığı tüm web sitelerinin mobil uyumlu olmasına özen gösterir. Bunun anlamı, sitelerin tüm ekran çözünürlüklerinde en iyi performansı göstermesidir. Örneğin bir web sitesi, bir bilgisayar tarayıcısında nasıl görüntüleniyorsa, aynı performans ile hem cep telefonu hem de tablet gibi mobil cihazlardan da aynı performansı sunmalıdır. Mobil uyumlu web tasarımı işiniz ve siteniz için hayati bir özelliktir. 

Hızlı Açılan, Hafif Kod Yapısına Sahip Özel Web Siteleri

Hem Google hem de kullanıcılar açısından, hızlı açılan web siteleri her zaman önceliklidir. Tamamen size, sektörünüze ve her türlü ihtiyacınıza uygun, özel olarak tasarladığımız web siteleri, sitenizi ziyaret eden kullanıcıların yalnızca birkaç saniye içerisinde tüm içeriğinizi görüntüleyebilmesini sağlar. Bi Fikir Bi Sanat; e ticaret sitelerinde, kurumsal sitelerde, kişisel blog sitelerinde ve diğer tüm site türlerinde hızlı açılan, hafif kod yapısına sahip özel web siteleri ile web tasarım hizmeti vermektedir. 

Kullanıcı Dostu Web Tasarım 

Başarılı bir web tasarımı, yalnızca renkler, tipografi veya iyi bir görsel özellikle ilgili değildir. Kullanıcı web sitesini hangi amaçla ziyaret ediyorsa; bu amacın hızlı bir şekilde gerçekleştirmeli, web sitesinde kaybolmamalı ve gerekirse firma ile kolaylıkla iletişime geçebilmelidir. Kullanıcının web sitesi yolculuğu boyunca yaptığı tüm işlemler, bir deneyimdir. Bu deneyimin başarılı olması ve kullanıcının keyif alması, sitenin kullanıcı dostu olduğunu gösterir. Kurumsal kimliğe uygun olarak tasarlanan kullanıcı dostu web siteleri, aynı zamanda marka otoritenizi güçlendirir ve potansiyel müşterilerinizin markanız ile iletişime geçmesini sağlar.

Kullanıcılar ve Arama Motorları için En İyi Deneyim Nasıl Sağlanır?

Kullanılabilir Web Tasarım: Kullanılabilirlik, web sitenizin kolaylığını ve kullanıcı dostu olmasını ifade eden en önemli kriterlerden birisidir. Bi Fikir Bi Sanat Eskişehir dijital pazarlama ajansı olarak, çalıştığımız web sitelerinin daha iyi kullanılabilir olması açısından sezgisel bir yaklaşım benimsiyoruz. Sezgisel bir yaklaşım, kullanıcınız tarafından zaten bilinen kavramlara veya ilkelere dayanan tasarımları çevreler. Örneğin bir logo ararken hep sol üst köşeye bakarız. Ayrıca logonun tıklanabilir olmasını ve bizi ana sayfaya geri götürmesini bekleriz. Bu tür kullanıcı zihinsel modlarını akılda tutmak, web sitenizi son kullanıcılarınız için tasarlamanıza yardımcı olur.

İçerik Hiyerarşisi: İçerik, web sitenizin en önemli unsurlarından birisidir. Nasıl bir içerik stratejisinin uygulandığı, arama motorundan gelen trafiğiniz üzerinde doğrudan etkili olacak kriterler arasında yer alır. Zamanın asla yeterli olmadığı bir çağda yaşıyoruz. İçeriğinizi iyi planlanmış bir hiyerarşi altında düzenlediğinizde, içeriğinizi daha gözden geçirilebilir hale getirmeye yardımcı olur. İçeriğiniz ne kadar göze hitap ederse, kullanıcılarınızın web sitenizde aradıklarını bulmaları o kadar kolay olacaktır.

Doğal Dil İşleme: Google'daki yeni teknolojik güncellemelerin, kullanıcıların alakalı anahtar kelimelere değil, gerekli içeriğe sahip web sayfalarına ulaşmasını sağladığını gösteriyor. Artık anahtar kelimelerle değil, aranan soruların cevaplarını eşleştiriyor. Eskişehir web tasarım firması olarak, gerçekten kullanıcılarınız için değerli ve güvenilir içeriklerle rakiplerinizin önüne geçmenizi sağlıyoruz.

Güvenli Web Siteleri (HTTPS – SSL): HTTPS, HTTP’nin daha güvenli bir sürümüdür. Bilgisayar korsanlarının sizin ve ziyaretçilerinizin verilerini yakalayıp okumaya çalışmalarını engeller. Tasarladığımız tüm web sitelerinde SSL sertifikasına yer veriyor, HTTPS protokolü kullanıyoruz. Bu sayede kullanıcılar hem sitenizin güvenli olduğunu bilecek hem de arama motorları açısından daha otoriter bir marka olarak değerlendirileceksiniz. 

Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?