E-ticaret için yeterli bilgilenme sağlayan firmalar sayesinde işe başlangıcınız çok daha kolay ve rahat olacaktır. Hazır formatlar ve sağlam alt yapı ile markanızın değeri oldukça ön plana çıkarken sağlayacağınız kazanç da kısa sürede dikkate değer oranda artacaktır.

Profesyonel e-ticaret sitelerinin ideaSoft sayesinde yakaladığı başarı oranları azımsanamayacak seviyededir. Bizimle çalışarak ideasoft avantajı ve deneyimi sayesinde başladığınız yolda çok daha hızla ilerleyerek gelişim kapısını aralamış olacaksınız.

hangi e-ticaret firmasını tercih etmeliyim

İdeaSoft müthiş alt yapı olanağı ile siz girişimcilerin tüm ihtiyacına yanıt verebilecek yetkinliğe sahiptir. Yıllardır yaptığımız çalışmalar sayesinde firmamız hangi aşamada neye ihtiyacınız olduğunu kolaylıkla tespit ederek size lazım olan fikir ve desteği sağlamaya hazır vaziyettedir.

E-ticaret siteleri uzun vadede oldukça kazançlı olsa da bu uzun bir süreçtir. Bu nedenle alanında uzman çalışanlar ile yapılan iş birliği sayesinde yıldızınız bir anda parlayabilir ve satışlarınızı çok daha erkenden yapmaya başlayabilirsiniz.

e-ticaretin sözlük anlamı dijital ortamda yapılan alışveriş ve pazarlama işidir. Gün geçtikçe artan talepler doğrultusunda oldukça hızlı gelişen bir sektör ve alışveriş ağıdır. Lakin bir iş yeri açtığınızda masraflarınız e-ticarete oranla fazlasıyla yüksek olacaktır. Daha az masraf, daha hızlı satış ve daha geniş kitlelere ulaşabilme potansiyeli taşıyan bu fırsat bizimle çalışarak sizin için de kolaylaşabilmektedir.

E-Ticaret Firma Seçimi

E-ticaret sitesinin seçimi süreci hızlandırmak, kazancı arttırmak ve profesyonel çalışmaya adapte olmak adına oldukça önem taşımaktadır. Bizleri tercih ederek ideasoft alt yapısını sizlerle buluşturma yolu ile çıktığınız yoldaki eksiklikleri kapatmayı vaat ediyoruz.

Sektördeki deneyim ve bilgi sahibi olan firma çalışanlarımız yenilikçi çözümleri ve analizleri ile projenizi en karlı şekilde yürütmenize olanak sağlar. Küresel çalışma esnekliğimiz ve sahip olduğumuz vizyon genişliği ile çalışma şeklinizi değiştirerek hedefinizi çok daha yükseklere taşımayı hedef edinmiş durumdayız.

E-Ticaret Firma Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle çalışmak istediğiniz firmanın geçmiş çalışmalarını ve referanslarını mutlaka incelemelisiniz. Aksi takdirde hedeflerinin gerçekliğini anlamakta zorluk yaşayabilirsiniz.

Ardından çalışma prensipleri, müşteri hizmetlerinin ilgisini ve çalışma yaptığınız alanda daha önce çalıştıkları kişileri iyi gözlemlemeli ve araştırmalısınız. Bu sayede çalışacağınız firmanın profesyonellik ölçütünü daha sağlıklı kontrol edebilirsiniz.

Hukuksal yükümlülüklerini, sizlere sundukları hakları önceden inceleyerek güven testi uygulayabilirsiniz. Memnun kalmadığınız veya eksik bulduğunuz hususları belirterek size özel bir sözleşme yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Web siteniz ve işiniz için sundukları vaatleri dikkatle takip etmelisiniz. Lakin standart, ekstra faydası bulunmayan vaatler ilerleyemeyeceğinizi hissetmenize sebep olabilir.

Teknolojik altyapıları denetlenmeli ve gelecekteki planları, yaptıkları yatırımlar incelenmelidir. Web sitenizin ön plana çıkması ve satışlarınızın artması için uygulayabilecekleri stratejilerin taslakları mutlaka mevcuttur. Bu taslaklar incelenerek sitenizin olası gelişimi takip edilebilir.

E-Ticaret Firmasından Alınan Hizmet

Markanız tanınır olmadığı sürece satışlarınızın yatay seyirde ilerlemesi kaçınılmazdır. Uygun, akılda kalıcı ve güven veren bir slogan ve logo ile yapılan tanıtımlar standart markalardan daha akılda kalıcı olarak verimlilik arttırılabilir.

Kargo firmaları ve sanal pos entegrasyonu sayesinde işlemler çok kısa sürede tamamlanabilir, çalışacağınız firmanın alt yapı çalışmaları yeterli olmalıdır. SSL ve 3D ödeme yöntemleri ile alıcılara pozitif bir algı verirken aynı zamanda sitenizin daha fazla ziyaret edilmesini sağlar. Bir diğer önemli husus sitede yer alan yazıların işinde profesyonel kişiler tarafından SEO uyumlu olarak yazılması, çok aranan kelimeler kullanılarak sitenin daha ön planda olması sağlanabilir.

Alınacak hizmetin kalitesi biraz da sizin taleplerinizi hangi netlikte ilettiğinize bağlıdır. İsteklerinizi ne kadar açık şekilde anlatırsanız e-ticaret firması da sizlere uygun hizmet için planlama yapar. Bizleri tercih etmeniz durumunda markanız, siteniz ve ürünleriniz için mümkün olan en verimli tanıtım ve reklam stratejileri ile isminizi büyütmenizi sağlamak görevimizdir.

Web siteniz için talep edeceğiniz özelliklerden birisi mutlaka ödeme sayfasının net, anlaşılır ve güven aşılayan biçimde düzenlenmesidir. Unutmayın web siteniz ne kadar kullanışlı olursa yapacağınız satışların oranı da aynı oranda artar.

E-ticaret yazılımı yaptığı işte uzman kişiler tarafından hazırlanır ve sizlere sunulur. Firmamız ihtiyaç duyabileceğiniz her özelliği önceki deneyimleri sayesinde hazır olarak sizlere sunsa da memnun kalmadığınız veya ek olarak istediğiniz her özellik itina ile eklenir.

Hedef kitleye hitap eden bir tasarım ve bu tasarıma yakışan bilgiler içeren bir web sitesi işinizin geleceğini değiştirmektedir. Firmamız her formatta ve her alanda yaptığı çok sayıda çalışmayı sizlere sunarak görüşlerinizi alır ve ortak çalışma sonucunda eyleme geçer.

E-Ticaret Sitesi Özellikleri

E-ticaret sitesi öncelikle satışı yapılan ürünün uygun tasarımı ile müşterileri karşılamalıdır. Albenisi yüksek ürünler canlı fotoğraflar ve modellemeler ile sunulurken SEO uyumlu yazılar ile detaylıca anlatılmalıdır.

İnternet üzerinden alışveriş yapmaktan çekinen kitle için güven verici ödeme yöntemleri ekli bulunmalıdır. Bu güven hukuki alt yapı ile sağlamlaştırılarak şeffaf biçimde alıcıya sunulmalıdır. Garanti bilgileri, iade koşulları, kargolama süreçleri gibi detaylar ödeme sayfasında veya daha öncesinde sunulmalıdır.

Müşteri gizliliği garanti edilmeli ve web sitesini ziyaret edenlere firma ile iletişimin kolaylığı kanıtlanmalıdır. İletişim, adres ve soru cevap kısımları sayesinde olası bir aksilikte firmaya kolay ulaşabileceklerinden emin olmaları sağlanmalıdır.

7/24 açık müşteri desteği imkanı sunulmalı ve kullanıcıların ulaşmaları kolaylaştırılmalıdır. Aynı zamanda uygun alt yapı ile satışlarınızın tüm kayıtlarını tutmak da fazlasıyla önemlidir. Yaşanabilecek herhangi bir olumsuzlukta kayıtlı bilgilere ulaşmak kolay olmalıdır ve işlenmesi de titizlilikle devam ettirilmelidir.

E-ticaret platformunda bulunan alıcıların öneri ve isteklerini göz önünde bulundurmalı ve yol haritanızı buna göre şekillendirmelisiniz. Bu sayede memnuniyet oranı ile birlikte güven ve satış oranı da mutlaka hızla artacaktır.

Sipariş süreci hassas biçimde yönetilmelidir. Müşterinin bilgilerini girdiği ekran güven vermeli, ödeme yöntemleri mutlaka alt yapısı sağlam aracılar kullanılarak sunulmalıdır bunun için site kullanışlı olmak zorundadır. Online alışverişte özellikle de ödeme sayfasında yaşanabilecek bir güvensizlik alışverişten vazgeçilmesine ve siteye güvenilmemesine sebep olabilir.

Stok yönetimi doğru yapılmalıdır. Stoklarda bulunmayan ürünler site üzerinde belirtilmelidir bu sayede yapılacak alışverişler sekteye uğramaz. Teslimat süresi, kargo bilgileri ve teslimat numaraları alıcı ile şeffaf biçimde paylaşılmalı ve geri iade koşulları açık biçimde aktarılmalıdır.

Kullanılan para birimi fiyat bilgisi içerisinde yer almalıdır. Ödeme sayfasında yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçmek amacı ile geçerli kartların listesi sayfada açıklanmalıdır.

Garanti bilgileri varsa sayfada açık bir şekilde açıklanmalıdır. Bu madde de aynı şekilde güven aşılar. Özellikle elektronik aletlerde önem taşıyan bu konuya dikkat edilmelidir. Lakin yaşanabilecek olumsuzluklar alıcının siteye duyduğu güveni ve memnuniyet oranını düşürebilmektedir.

E-Ticaret Şirketleri Ve Fiyatları

E-ticaret şirketleri birbirlerine benzer ancak aynı zamanda oldukça farklı çalışma biçimleri geliştirirler. Sektör diğer sektörler kadar köklü olmadığından çeşitlilik fazladır. Bu çeşitlilik arasından e-ticaret şirketlerini karşılaştırarak size en uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Tercih ettiğiniz veya çalışmayı düşündüğünüz e-ticaret sitesi ile iletişime geçerek fiyat bilgisi alabilir, çalışma biçimlerini öğrenebilirsiniz.

Geçmiş çalışmaları ve referansları sayesinde sizlere yetkinliklerini ve e-ticaret alanında başarılarını kanıtlamalarını talep edebilirsiniz.

E-Ticaretin Avantajları

Seçeceğiniz firma ile çıktığınız bu yolda oldukça düşük maliyetler ile yüksek kazançlar sağlayabilir, işlerinizi takip edecek uzman kişilerle çalışabilirsiniz.

E-ticaret daha az yorularak daha yüksek kazanç sağlamanızı ve geniş kitlelere ulaşmanızı sağlamaktadır. E-ticaret firmaları sizlere ideasoft alt yapısı ile hızlı ve güvenilir bir başlangıç imkanı sunmaktadır.

Tüm bu avantajların yanı sıra aynı zamanda hızlı bir şekilde online alışveriş dünyasına adım atarak ürün çeşitliliği ve kalite artırımına, arge ve yenilikçi fikirlere yatırım yapmaya vakit ayırabilirsiniz.

Çalışma prensipleri çeşitli olsa da her alanda yapılan işe uygun fırsatlar ile e-ticaret firmaları sizlere çıktığınız bu uzun yolda yardımcı olarak daha yüksek karla çalışmanızı sağlayabilmektedirler.

Ürünlerin satın alımı ve satımı ile ilgili oluşabilecek herhangi bir olumsuzluk durumunda çalıştığınız e-ticaret firması aracılığı ile iletişime geçerek satışların aksamasını önleyebilirsiniz.

Tüm bu aşamaları bize ulaşarak tamamlayabilir, e-ticarete başlarken ihtiyaç duyduğunuz tüm hizmetlere tek bir kanaldan ulaşabilirsiniz. Aldığınız uzmanlık ile satışlarınıza daha kısa sürede başlarken alıcılara daha kolay ulaşabilirsiniz. Yaptığınız satışlarla birlikte çalışanınızın olmamasından kaynaklı daha az maliyet ile yüksek kar ederken kira, sigorta gibi ek masraflardan da feragat etmiş oluyorsunuz.

Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?