Instagram 2010 yılında, ücretsiz fotoğraf düzenleme ve yayınlama uygulaması olarak çıkış yaptı. Şu an 11 yaşında olan Instagram popüler ve birçok alanda hizmet veren bir uygulama.

Kişisel hesaplar, insanların başta hoşuna giden fotoğrafları ve fotoğraflarını paylaştığı bir sosyal, dijital albüm gibi düşünülürken, şimdiler de çok daha canlı ve pek çok açıdan aktif.

Instagram Takipçisi Satın Almamanız İçin Sebepler

İnsanlar, Instagram üzerinden diğer insanlara seslenebiliyor, yardım isteğinde bulunabiliyor veya yardım edebiliyor. Günlük olarak hayatlarından bazı parçaları storyler aracılıyla paylaşıyor, kişisel hesaplarından alışveriş, satış ve ürün reklamı yapabiliyorlar.

İlgi alanlarına göre içerikler üretip insanlarla paylaşım sağlarken, yine ilgi alanlarına göre içeriklere ulaşabiliyor, istedikleri sayfa veya hesapları takibe alabiliyorlar.

Kullanıcılar canlı yayınlar açarak birbirleriyle iletişime geçebiliyor, sonrasında isterlerse bunu paylaşarak isteyen herkesin ulaşabilmesini sağlıyorlar.

Televizyon kanallarında olmayan haberlere de ulaşmak mümkün, bu uygulama içerisinde.

Birçok insan, aklınıza gelebilecek her kesimden insan, Instagram hakkında ya bilgiye sahip ya da düzenli bir kullanıcısı, kendi hesapları veyahut işletme hesapları var.

Instagram öyle bir noktada ki bu uygulama içerisinde para kazanan ve bunu meslek haline getirmiş birçok içerik üreticisi mevcut.

Sanatçılar, siyasetçiler, gazeteciler, topluluklar, genç nesil, orta ve yaşlı kesim, dünyanın pek çok yerinden pek çok farklı insan bu uygulamanın kullanıcısı ve herkes aslında kendi hesaplarında bir içerik üreticisi.

Instagram Takipçisi Önemli mi?

instagram-takipci

Pandeminin de etkisiyle insanlar sosyal mecralarda daha çok vakit geçirmeye başladı ve durum ticareti de etkiledi. Artık birçok insan alışveriş için sosyal medya sitelerini kullanmakta, bunların başında Instagram geliyor.

Birçok markanın kurumsal Instagram hesabı oluyor ve birçok küçük işletme de Instagram da kendine yer açarak, kurumsal sosyal medya hesaplarını oluşturuyor.

Instagram üzerinden alışveriş veyahut ürün tanıtımı, her iki taraf için de karlı bir iş oluyor. Çünkü tüketici, işletme ile etkileşime geçme ve soru sorma gibi avantajlara sahip olurken, ürün hakkında çeşitli görsellere ve yorumlara ulaşabiliyor.

Satıcı ise, bir yere bağlı kalmaksızın, Instagram hesabının ulaşabildiği herkese potansiyel müşteri olarak yaklaşarak buna göre bir pazarlama stratejisi geliştirebiliyor.

Burada önde gelen etkenlerden biri Instagram takipçisi oluyor. Takipçi sayınız, beğeni ve yorum geri dönüşleri, etkileşim oranlarınız, potansiyel takipçileriniz için önemli değerlendirme ölçekleri olarak görülüyor.

Yüksek takipçiye sahip Instagram hesapları insanların gözünde güvenilir ve kaliteli hesaplar olarak görülüyor. Beğeni sayınız ne kadar talep edildiğinizle alakalı bir fikir oluştururken, yorumlar ve yorumlara geri dönüş sağlayıp, sağlamamınız samimiyet hissi uyandırıp, uyandırmamakta etkili olabiliyor.

Sonuç olarak Instagram takipçisi, sosyal medya hesabınızı her yönden etkileyen kapsamlı bir olgu halinde ve Instagram hesabınız hakkında bütün önemli ön izlenimleri o oluşturuyor.

Instagram Takipçimi Nasıl Arttırabilirim?

Instagram takipçisini arttırmak için birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemleri doğru bir şeklide instagram hesabınızda uygulayarak yüksek takipçi sayılarına ulaşabilir, kalıcı takipçiler kazanabilirsiniz.

Başta gelen yöntemlerden biri Instagram hesabınızın, düzenli olarak size özgün paylaşımlar yapmasıdır. Gönderinizin altına yapacağınız ilgi çekici, hatta eğlenceli, farklı açıklamalar, kullanıcıların ilgisini çekecektir.

Yine açıklama kısmında kullanacağınız hastagler, Instagram hesabınıza hızlı ve kolay takipçi kazandırmanızı sağlayacaktır. Fakat bu noktada hastag kullanımı abartmamaya dikkat edilmelidir.

Bütünlük içerisinde bir profil oluşturmak ve içerikleri bir bütün olarak gördüğümüzde, uyumlu olduğunu fark etmek önemli faktörler arasında yer alır, birbirinden bağımsız gönderilerde bulunmak, karmaşaya sebep olur ve hoş karşılanmaz.

Etkileyici filtreler, kolaj çalışmaları, profesyonel ve kaliteli içerikler her zaman dikkat çekici ve davetkardır. Etkileşim oranlarınızı arttırır ve işini bilen bir firma, bir marka olduğunuz izlenimini verir.

Video içerikleri üretmek, storyde düzenli olarak paylaşımlar yapmakta hesabınıza takipçi kazandıracak etkili yöntemlerdir. Video akışları çoğu insan için ilgi çekicidir.

Kullanıcılarınız ile etkileşime geçmek size düşündüğünüzden daha çok geri dönüş ve kar sağlayacak bir etkendir. Kitlenizin beğeni, yorum ve sorularını boş geçmeyin, sempatik bir tavır sergileyin ve insanların kalplerini kazanın.

Bunlara ek olarak çalışanlarınızın, iş ortamınızın ya da henüz satışa konulmamış yeni ürünlerinizin ilk tanıtım görsellerini paylaşın. Mutlu çalışanlar samimiyet getirir. İş ortamınızı görmeleri size güven sağlar ve yeni ürün keşifleri insanları heyecanlandırır. Bunlar güzel ve hedef kitlenize doğru yaklaşımlardır.

Instagram Takipçisi Nasıl Alınır?

Instagram da takipçinin birçok şey ifade ettiğinden söz etmiştik. Takipçi sayınız, takipçilerinizin sizinle olan etkileşimi, gönderilerinize yaptıkları geri dönütler, olumlu veya olumsuz, profiliniz için çok önemlidir.

İnsanlarda uyandırdığınız ilk izlenim, sonrasında değiştiremeyeceğiniz ya da çok zor değiştirebileceğiniz, bir etkileşimdir.

İşte bu yüzden bazı kişisel veya kurumsal Instagram kullanıcıları takipçi satın almak gibi bir yola başvururlar.

Size bu hizmeti verebilecek yüzlerde medya ajansı, sadece sosyal medya hesapları için oluşturulmuş; takipçi, beğeni, yorum, izlenme sağlayan ajanslar ve sadece ve sadece Instagram için, takipçi, beğeni, yorum, izleme sağlayan firmalar vardır.

Bu işlerle ilgilenen firmalar, potansiyel müşterilere çeşitli paketler sunarlar; 5.000 takipçi, 500 otomatik beğeni, 2.500 otomatik izlenme gibi ya da sadece takipçi satın alabileceği çeşitli seçenekleri bulunan paketleri vardır.

En çok tercih edilen takipçi satın alma yolu; kullanıcıları takip etmek için tasarlanmış bot takipçi Instagram hesaplarıdır. Bu yapay hesaplar aynı diğer kullanıcılar gibi paylaşımları olan ve kişisel fotoğrafları olan hesaplardır.

Talep edildiğinde herhangi bir Instagram kullanıcısını takip etmesi çok kolaydır.

Instagram Takipçisi Satın Almanın Zararları

Instagram kullanıcıları, güvenilir bir imaj ve popüler bir sosyal medya hesabı izlenimi için sık sık takipçi satın alma yoluna giriyorlar.

Fakat kolay yolla ulaşılan her şey gibi bu tercihte olumsuz etkileri fazlasıyla olan bir yöntem.

Öncelikle takipçi satın almanızı sağlayan bu siteler, Instagram hesabınıza zarar vermenin yanı sıra kredi kartlarınız ve bilgisayarınıza büyük bir tehdit oluşturabilir. Takipçi satan sitelerin güvenilirliği son derece düşüktür.

Kartınızın bakiyesinden olabilir ve reklam sayfalarının virüsleri yüzünden bilgisayarınıza zarar verebilirsiniz. Takipçi artışı hizmeti veren siteler güvenilirliği düşük sitelerdir.

Bot takipçi ve beğenmeler Instagram sayfanız için aslında bir şey ifade etmez, tamamen bir yanılsamadır. Satışa dönüşmezler, dönüşüm oranına katkı sağlamazlar, yanlış hedef kitle yönlendirmesi yüzünden reklamlarınızın boşa gitmesine sebep olurlar.

Yanlış hedef kitle, yanlış insanlara seslenmeniz demektir ve bunun sizin için fayda sağlayacak hiçbir geri dönüşü yoktur.

Düşük reklam performansı bot takipçilerin sebep olduğu diğer negatif etmendir. Sayfa analizinin önünde kocaman yanıltıcı bir duvardır. Reklamlarınız ulaşmasını istediğiniz kesime ulaşmayacak, bu kocaman duvara takılacaktır.

Hedef kitleniz için, dikkat çekici, davetkar ve satış odaklı içerikler oluşturmak için analiz yapmanız gerektiğinde yine bu duvara toslayacaksınız.
Mesele yüksek takipçi sayısı değil, organik ve yüksek takipçi sayısıdır. İnsanlarda güven uyandıran budur. Yüksek takipçi sayısına sahip olan fakat etkileşim oranı düşük olan bir Instagram hesabı kullanıcılar tarafından fark edilecektir.

İnsanları kandırdığınız düşüncesiyle beraber gelen diğer olumsuz düşünceler, marka imajınızı çok büyük ve olumsuz şekilde etkileyecektir.

Organik takipçi ve doğru kitle ve yüksek etkileşim için bir reklam ajansı ile iş birliği yapmak en doğru tercihtir.

Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?