Teknolojik gelişmeler ve bu teknolojilerin hayatımıza dahil olmasıyla beraber geldiğimiz son noktalarda, teknoloji ile iç içe geçmiş hayatlar yaşıyoruz. Bazılarımız işlerini bu teknolojik dünyada yaparken, bazılarımız işi bu teknoloji oluyor.

Hepimizin hayatını fethetmiş bu teknolojik gelişmeler, teknolojik aletler birçok açıdan hayatımızı kolaylaştırıyor ve bize farklı pencereler, farklı imkanlar sunuyor.

kütahya e ticaret

Bunlardan bir tanesi ise kesinlikle yadsınamaz bir avantaj olan ve büyük getirilere sahip e-ticaret oluyor. E-ticaret kısaca somut hayatınızda ki işinizi dijital dünyaya aktararak orada da ticaretinizi devam ettirmeniz oluyor.

Ticarete yeni atılacak olmanız, farklı fikirlere sahip bit girişimci olmanız, geleneksel bir dükkâna sahip olmanız, e-ticarete atılamayacağınız veyahut çekimser yaklaşacağınız anlamına gelmiyor. Dijital dünyada her insan, her fikir, her eşya ve hizmet için geniş bir yer var.

Doğru adımlar atarak bu dünya da kendiniz ve iş fikriniz için sağlam bir yer edinebilirsiniz.

Biz bu noktada başta Kütahya olmak üzere, dijital dünyada kendine yer edinmek ve başarıyı elde etmek gibi hedefleri olan kişiler için başta bir dijital dünya rehberi ve size doğru adımları gösterecek bir bilge iken diğer her nokta ve aklınıza takılacak soru işaretlerinde size yardımcı ve destek olacak uzmanlarız.

Kısaca E-Ticaret

Elektronik ticaret, kısaca e-ticaret; 1995 yılından sonraki dönemlerde internetin global olarak hızlı bir şekilde büyük kitleler tarafından kullanılmasının artmasıyla karşımıza çıkan, sayısız ürün ve hizmetin tüketiciler ile bu dijital dünyada buluşması ile adından sıkça söz ettirmeye başlamış ve günümüz dünyasında medeniyetin bulunduğu yerlerde yaşayan neredeyse her insanın bilgisinin, fikrinin olduğu bir ticaret türüdür.

Kısaca E-Ticaret Sitesi

E-ticaret sitesi en temel anlamıyla sizin sanal dünyadaki dükkanınız, işletmeniz, firmanız veyahut markanızdır. Nasıl gün içerisinde iş yerinizi onlarca ve/veya yüzlerce kişi ziyaret ediyor ve istedikleri, ihtiyaç duydukları ürünleri sizden temin ediyorlarsa, sanal dünyada da kişiler sizin web sitenizi ziyaret ederek, ürün listenizden gerekli gördükleri ve/veya hoşlarına giden ürünleri seçerek ve birkaç işlem ile ürün siparişi vererek alışverişlerini kolay ve neredeyse zahmetsiz bir şekilde yapıyorlar.

E-ticaret ile alışveriş hem tüketici hem de hizmeti sunan kişi için somut bir alışverişten çok daha kolay, pratik ve kazançlı oluyor. Artık çoğu insan ihtiyaçlarını karşılamak için e-ticareti, e-ticaret sitelerini tercih ediyor.

Kısaca E-Ticaret Neden İyi Bi’Fikir?

E-ticaret gün geçtikçe büyüyerek ve çeşitli firmaları, markaları bünyesine dahil ederek hızlı büyüyen ve gelişen aynı zaman da genişleyen, gelecek vaat eden büyük bir sektör. Gerek üreticiler gerek perakendeciler için kapılarını aramaktan ziyade, kapılarını kocaman açan bir dijital evren.

Doğru ürün, doğru yaklaşımlar, doğru hedef kitle, iyi analizler, sağlam müşteri bağı ile başarısız olmanın imkânsız olduğu ve somut dünyadaki bir sektörde ilerlemeye kıyasla çok daha kolay olan bu dijital dünya evreninin en büyük katkısı ve farkı siz evde otururken, veyahut uyurken, dışarıda vakit geçirirken bile 7/24 açık olan ve size para kazandıran bir mağaza, bir dükkân, bir işletmeye sahip olmanız.

Üstelik bu dünya için somut hayatınızdaki iş yerinizden vazgeçmenize gerek yok. Hatta bu sanal mağazayı, dükkanınızın destekleyicisi olarak görebilir ve her iki tarafta da aktif olarak yüksek kazançlara sahip olabilirsiniz.

Kısaca E-Ticarette Hangi Ürünlere Yer Var?

Yasaları göz önünde bulundurarak, yasalar çerçevesinde ve yasaların izin verdiği ölçüde, e-ticarette dilediğiniz ve aklınıza gelen her şeyi satabilirsiniz. Her ürünün bir alıcısı olduğu gerçeği bu sanal dünyada da fazlasıyla geçerli.

Burada önceliğiniz fark yaratmak, farkı bulmak ve ortaya çıkarmak. Sanal dünya içerisinde her ürün için sayısız seçenek bulunurken, tercih edilir olmak için bir avantaja sahip olmanız gerekir. Aksi söz konusu olduğunda rekabet içerisinde zorlanabilirsiniz.

Kısaca E-Ticarette Satıcı İçin Avantajlar Neler?

Düşük Maliyet: Mağaza kirası, mağaza tasarımı, ürün stoklama, mağaza giderleri gibi somut ihtiyaçlar için maliyet kaleminin direkt silerek e-ticarete atılıyorsunuz. En büyük avantaj düşük maliyet olan e-ticaret sayesinde işleri tek başınıza kolaylıkla yürütebiliyor ve eleman çalıştırmanıza gerek kalmadan üstelik somut dünyanın reklam maliyetine kıyasla çok daha düşük rakamlar ödeyerek, reklam ihtiyacınızı etkili bir şekilde karşılıyorsunuz.

Geniş Kitlelere Ulaşım: E-ticarette, somut dünyanın dezavantajı olan işyerinizin konumuna bağlı olarak, sadece şehrinizdeki insanlara hizmet verebilme gibi bir kısıtlayıcı faktör yoktur. E-ticaret ile tüm ülkeye, tüm dünyaya açılabilir aklınızın ucundan geçmeyecek kişi ve/veya yerlere satış yapabilirsiniz.

Detaylı Ürün Tanıtımı: Mağazanızda birebir müşteriyle ilgilenme, istediği her ürün için detaylı bilgilendirme gibi işleri her zaman yapamayabilirsiniz. E-ticarette ise detaylı ürün bilgilerinin olduğu bir içerik ve ürünün çeşitli görsellerinin bulunduğu bir ürün tanıtımı ile müşterilerinizin aklına gelebilecek ve hatta gelmeyecek çeşitli sorun ve sorularına cevap vermiş olursunuz.

Ölçeklenebilirlik ve Büyüme: E-ticarette kolaylıkla müşteri tabanını arttırabilir veya azaltabilirsiniz. Aynı şekilde ürün envanteriniz üzerinde oynayabilir, Google, Instegram gibi sosyal mecralar için ayırdığınız bütçeyi anlık olarak düzenleyerek, dilediğiniz her değişikliği, somut bir mağazaya kıyasla çok daha basit bir şekilde yapabilirsiniz.

E-Ticaretin Müşteriler İçin Avantajları Neler

Pratik: E-ticaret siteleri 7/24 alışveriş hizmeti sunan sitelerdir. Bu sayede müşterinin dilediği her saat ve dilediği her yerde kolay bir şekilde ihtiyaçlarına ve/veya isteklerine ulaşabilme imkânı vardır. E-ticaretin bir müşteri için akla gelebilecek en büyük avantajı bu kolay ulaşa bilirlik ve pratik bir hizmet olmasıdır.

Ürün Çeşitliliği ve Karşılaştırma: Müşteri, alışveriş sitelerinde dilediği ürün için sayısız seçeneğe ve alternatife sahiptir. Ürün karşılaştırması ve fiyat analizi için e-ticaret siteleri harika yerlerdir. Müşteri bu sayede kendisi için en uygun ürünü bularak alışverişini tamamlayabilir.

Ekonomik: E-ticaret sitelerinde operasyonel maliyetler daha düşüktür. Bu durum ürünlerinin fiyatlarını etki eder ve aynı ürün mağaza fiyatına kıyasla daha uygun bir fiyatla müşteri karşısına çıkar.

Kütahya E-Ticaret

E-ticaret fikrini hayata geçirmek için Bi’fikir Bi’sanat’a gelen müşterilerimize, çeşitli imkanlar sunarak hayallerindeki e-ticaret sitesinden çok daha fazlasını sunuyoruz. Düşüncelerinden, isteklerinden yola çıkarak, neye, nasıl ihtiyaçlarını olduğunu saptayarak çeşitli tasarımlar ve çözümler sunarak dijital dünyada başarıyı yakalamalarını sağlıyoruz.

Kütahya’da e-ticaret için bizimle iletişime geçmiş tüm firmalar ürün ve hizmetlerini, Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Bursa, Konya gibi büyük şehirler de dahil olmak üzere tüm Türkiye’ye satış yapma imkânı buluyor.

Kütahya Web Tasarım

Günümüzde neredeyse her kesimden, herkesin elinde bulunan akıllı telefonlar, bilgisayarlar ve tabletler aracılığı ile erişim sağladığı internet evreninin içerikleri gün geçtikçe gelişerek, farklı, yeni dünyalara yelken açıyor.

Herkesin vaktini geçirmek için tercih ettiği, internet dünyasının temel taşı olan web siteleri gerek içerikleri gerek tasarımları bakımından rakip siteler ile ister istemez bir yarış içerisine giriyor.

Bu konuda bir sitenin öne çıkmasını etkileyen faktörler; arama motorlarında ilk sıralarda çıkması, SEO uyumlu içerikleri ile arama motorları ile optimizasyonu ve mobil uyumlu olmasıyla beraber web site tasarımı da sitenizdeki kullanıcı trafiğinin artması için büyük bir paya sahiptir.

Son olarak işletmenizin kurumsal kimliği açısından büyük bir etkiye sahip olan kurumsal web tasarımınız, hedef kitleniz ve potansiyel müşterileriniz için güvenilir aynı zamanda kaliteli bir imaj çizecektir.

Tüm bu etkenleri en iyi şekilde size sunmamız ve internet evreninde başarıya ulaşmanız için Kütahya ve Uşak başta olmak üzere ekibimizle ile iletişime geçebilirsiniz.

Kütahya E-Ticaret Web Tasarımı

E-ticarete atılacak veyahut e-ticarete odaklanmış bir firmanın; satış, pazarlama ve reklam faaliyetleri için öncelik vermesi gereken ilk yer web sitesidir. 7/24 dünyanın her yerinden ulaşılabilir olan bu sanal mağaza ticaret sektöründe büyük avantajlar getiren web sitesi tasarımları ile firma web sitesinin kullanıcılara çeşitli e-ticaret paketleri de sunmasını da sağlar.

İşletme sitenize kullanıcı trafiği çekmeniz ve satış sağlamanız için gerekli olan en büyük etkenlerden birincisi güvenilir imaj sergilemektir. Sitenizi ziyaret eden kullanıcılara sizden almayı istedikleri ürünler için güvenilir bir ödeme platformu sunmanız ve kolay bir alışveriş deneyimi sunmanız son derece önemlidir.

Tüm bunlar ile beraber sitenize gelen ziyaretçi ve kullanıcıların, aradıkları ürüne kolayca ulaşabileceği bir tasarım sunmanız ve sitenizde olan son gelişme ve kampanyalardan haberdar olmalarını sağlayacak bir kayıt alanı sunmanız, sizi öne çıkan işlevsel ve ilgi çekici bir siteye sahip olmanızı sağlayacaktır.

Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?