İnternet pazarlama stratejinizi belirlerken daha hızlı sonuç alabileceğiniz ve dönüşüm oranı daha yüksek tekniklere yönelmeniz size önemli avantajlar sağlar. Arama motoru optimizasyonu (SEO) çalışmaları sizin için uzun bir süreci ifade ediyor olabilir, bir an önce yatırımlarınızın meyvesini almak istiyor olabilirsiniz. 

Kütahya Google Ads Reklam Yönetimi ve Danışmanlığı hizmetlerimizle tanışarak, performans odaklı reklam kampanyaları ile markanızı veya hizmetlerinizi, anında (reklamlarınız yayınlandığı andan itibaren) tüm dünyaya tanıtabilirsiniz. 

Google Ads Nedir?

Google Ads, tıklama başına ücretli reklamcılık platformlarından birisidir. İnternet kullanıcılarının %90’ından fazlasının düzenli olarak arama motoru kullandığı gerçeğini göz önünde bulundurursanız, etkili bir reklam stratejisi için Google’ın vazgeçilmez bir kaynak olduğunu anlayabilirsiniz. 

İnsanların herhangi bir bilgiyi aramak veya bir sorunu çözmek için başvurdukları bir numaralı kaynak olan Google, ürün ve hizmetlerini tanıtmak isteyen markalar için büyük bir fırsattır. Google Ads, reklamlarınızın hangi aramalar/anahtar kelimeler için görüneceğini, potansiyel müşterilerinize hangi mesajı ileteceğinizi ve web sitenize ilk geldiklerinde hangi sayfaları ziyaret edeceklerini seçme şansı verir.

kütahya google ads danışmanlığı

Müşterilerinizi, arama sorgularına cevap bulmaları amacıyla, doğru zamanda web sitenizi ziyaret etmelerini sağlamak için Google Reklamları’nın gücünden yararlanıyoruz. Google Ads ve harici SEO araçlarını kullanarak, hedeflediğiniz kullanıcıların web sitenizi ziyaret etmesine ve işinizin büyümesine yardımcı olabiliriz.  

Kütahya Google Ads Reklam Yönetimi Hizmeti

Google Ads Reklam platformunu kullanarak hedeflediğiniz arama sorguları için nitelikli web sitesi trafiği elde edebilirsiniz. Fakat ücretli reklam pazarlaması kanalı ile markanızın bilinirliğini artırmak, ürünlerinizi daha geniş kitlelere ulaştırmak veya projelerinizi diğer geleneksel medya organlarına göre çok daha ekonomik bir şekilde tanıtmak için arama motoru reklamcılığı ile ilgili deneyim sahibi olmanız gerekiyor. 

Çoğu zaman yeni başlayanlar için Google Ads kampanyaları; maliyetli, karmaşık ve anlaşılması zor olabilir. Fakat deneyimli bir kampanya uzmanının optimize ettiği reklam kampanyaları ile daha düşük maliyetlerle çok daha yüksek gösterim sayılarına ulaşmanız mümkündür. 

Dijital pazarlama ve tıklama başına ödeme sistemleri üzerinde kreatif bir bakış açısıyla ajansımızda faaliyet gösteren Google Ads uzmanlarımızla birlikte çalışarak, optimize edilmiş reklam kampanyalarına sahip olabilirsiniz. 

Kütahya Google Ads danışmanlık ajansı olarak hizmetlerimiz, şu tür işlemleri içermektedir: 

  • Anahtar kelime araştırması ve planlaması
  • Google Ads kampanya bütçe analizi
  • Rakip reklam incelemesi
  • Açılış sayfası oluşturma ve optimizasyonu
  • Google Ads kampanyası oluşturma
  • Google reklam metni oluşturma ve test etme
  • Dönüşüm oranı analizi
  • İçerik incelemesi ve değişiklikler
  • Google Analytics incelemesi

Anahtar Kelime Araştırması ve Rakip Reklam Analizi

Teklif vermek için doğru anahtar kelimeleri seçmek başarının temelidir. Satışlarınızı ve yatırım getirinizi artırmayı amaçlayan Google Ads kampanyası oluşturmak için anahtar kelime araştırması ve rakip reklam analizi ile çalışmalarımıza başlıyoruz. 

Kampanya ve Reklam Kopyası Oluşturma

Yeni reklam kampanyaları oluşturuyor ve mümkün olan en yüksek dönüşüm oranlarını elde edebilmek için sürekli olarak mevcut reklamlara alternatif kampanyalar geliştiriyoruz. Benzer veya aynı reklamların birden farklı versiyonlarını da deneyerek performans odaklı bir strateji ortaya koyuyoruz. 

Detaylı Raporlama & Ekip Toplantıları

Müşterilerimizle birlikte yönettiğimiz bu süreci, sürekli ve etkin iletişim ile geçiriyoruz. Belirli aralıklarla toplantılar yapıyor, kampanyaların sonuçlarını paylaşıyor, gelecek aylar için ne gibi çalışmalar yapacağımız üzerinde konuşuyoruz.  

Google Ads Kampanyaları ile Elde Edebilecekleriniz

Olası Satışlar: Doğru zamanda doğru kullanıcılara ulaşabilirsiniz. Bir satın alma işlemi yapmak veya şirketinizle iletişime geçmek istediklerinde kullanıcılarla etkileşime geçebilirsiniz.

Dönüşümler: Kampanyalarınızdan elde ettiğiniz getirileri takip edebilirsiniz. Ortaya çıkan sonuçlar son derece nettir ve her an izlenebilir. 

Yeniden Pazarlama: Web sitenizi ziyaret eden kullanıcıları, reklam kampanyaları ile yeniden hedefleyebilir ve marka sadakati oluşturabilirsiniz.

Marka Bilinirliği: Görüntülü Reklam Ağı veya YouTube kampanyaları aracılığıyla şirketinizi yeni kullanıcılara tanıtabilirsiniz.

Google Ads Reklam Maliyetleri Ne Kadardır?

kütahya google ads danışmanlığı

Google Ads, tıklama başına maliyet modelini temel alır. Yani, herhangi bir internet kullanıcısı reklamlarınızdan birini tıkladığında ve web sitenizi ziyaret ettiğinde ödeme yaparsınız. Her bir anahtar kelimenin, o anahtar kelimenin ne kadar popüler olduğuna ve rakip reklamverenlerin ne kadar harcamak istediğine bağlı olarak farklı bir tıklama başı maliyeti vardır. 

Google Ads, bir teklif verme modelinden yararlanır. Başka birinden daha fazla ödemeye hazırsanız, reklamınız genellikle onlarınkinden daha fazla gösterim alır. Bu nedenle, en popüler olan veya işletmelerin olası satışlarını artırması için en iyi sonucu veren anahtar kelimeler, genellikle tıklama başına en pahalı olanlardır.

Google Ads'in en önemli avantajlarından biri, harcadığınız miktarın tamamen size kalmış olmasıdır. Sıkı bir pazarlama bütçeniz varsa, yatırım getirinizi en üst düzeye çıkarabilmeniz için ne tür kampanyalara öncelik vermeniz gerektiği konusunda uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Kütahya Google Ads reklam danışmanlığı ajansı olarak hedeflerinize ve rekabet ortamınıza dayalı olarak reklamlara ayırmanız gereken bütçeyi belirlemeniz konusunda bazı önerilerde bulunabiliriz. Nihai amacımız, bütçenizi en iyi şekilde kullanabileceğiniz, uzun vadeli ve yüksek performanslı reklam kampanyaları oluşturmaktır. 

Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?