Kütahya SEO danışmanlığı hizmetlerimiz ile web sitenizi veya e-ticaret sitenizin Google sıralamasını yükseltin. SEO ile müşteri, satış potansiyeliniz arttırın.

Arama motoru optimizasyonu (SEO), şirketlerin dijital pazarlama stratejilerini geliştirirken ön plana alması gereken çalışmalardandır. SEO’yu ihmal ettiğinizde, organik arama kaynaklarını etkin bir şekilde kullanamaz ve markanızı geniş kitlelere ulaştıramazsınız. 

Dünya çapında 4,5 milyardan fazla insan çevrimiçi durumda ve her yıl 1,2 trilyondan fazla Google araması yapıyor. Bu, her saniyede 40.000 sorgu yapıldığı anlamına gelir!

kütahya seo

Başarılı bir çevrimiçi varlık oluşturmak, stratejik arama motoru optimizasyonu (SEO) çalışmaları gerektirir. Bu stratejiler, web sitenizi hem potansiyel müşteriler hem de kullanıcılar için daha görünür hale getirir.

SEO konusunda güvenebileceğiniz bir tavsiyeye ihtiyacınız olduğunda, ajansımız bünyesinde çalışan uzman ekibimiz size yardımcı olabilir. 

SEO Nedir?

Arama motoru optimizasyonu teriminin İngilizce karşılığı olan “Search Engine Optimization”un kısaltması olan SEO, web sitesine daha fazla ziyaretçi çekmek amacıyla, tüm içeriğin Google ve diğer büyük arama motorlarındaki sıralamalarını iyileştirme sürecidir. Kodlama, tasarım, içerik ve backlink çalışmaları gibi bir dizi tekniğin uygulanmasını içerir. Kullanıcı deneyimini artıran her bir çalışma, bir nevi SEO çalışması olarak da nitelendirilebilir. Çünkü Google algoritmalarının temeli, web sitelerinin kullanıcı deneyimi performansıdır. 

Kütahya SEO Danışmanlığı Hizmeti

Kütahya SEO danışmanlığı hizmeti veren ajansımız, web sitenizin anahtar kelime sıralamalarını, domain otoritesini ve teknik durumunu analiz etmek için pek çok profesyonel SEO aracının sonuçlarını dikkate almaktadır. 

Sitenizin neye ihtiyacı olduğunu ve hangi tekniklerin yararlı olabileceğini anlamak için sitenizi tüm yönleriyle inceleyeceğiz. Veriye dayalı uyguladığımız SEO stratejileri, web sitelerinin arama motorunda daha iyi konum elde etmesini sağlar. Bu da daha fazla gelir ve potansiyel müşteriye yol açacağını umduğumuz daha fazla organik trafik anlamına gelir. 

SEO danışmanlığı hizmeti kapsamında yaptığımız çalışmaları kısaca özetlemek gerekirse;

 • Yayında olan web siteleri için genel analiz (SEO analizi, içerik analizi, backlink analizi, hit analizi, vb.)
 • Yayında olan web sitelerinde mevcut sorunları giderme 
 • Sektör analizi
 • Anahtar kelime araştırması
 • Uygulanacak SEO stratejisinin belirlenmesi 
 • İçerik planlama, içerik üretme ve yayınlama
 • Web sitesi hızlandırma çalışmaları 
 • Backlink çalışmaları
 • Reklam çalışmaları (ücretli dijital pazarlama – Google Ads, Facebook ve Instagram Reklamları, vb.)

SEO Çalışmalarının Faydaları Nelerdir?

Arama motoru optimizasyonunun birincil amacı, hedef kitlenizi web sitenize organik olarak çekmektir. Google tıklamalarının %67,6’sının ilk beş organik sonuca ait olduğu göz önünde bulundurulduğunda, SEO çalışmalarının markalar için hiç de yabana atılmaması gereken bir pazarlama stratejisi olduğunu görmek zor değil. 

Doğru uygulanan SEO tekniklerinin faydalarını şu şekilde sıralamamız mümkündür:

 • Artan web sitesi trafiği ve dönüşüm oranları
 • İyileştirilmiş kullanıcı deneyimi
 • Arama motoru sonuç sayfalarında (SERP) daha iyi sıralama
 • Daha iyi marka bilinirliği
 • Artan site güvenirliliği

Bu liste daha da uzatılabilir. Ayrıca SEO’nun en büyük avantajlarından birisi, uzun yıllar karşılığını alabiliyor olmanızdır. Çünkü SEO, müşterilerin ihtiyaç duydukları anda, ihtiyaç duydukları şeyi bulmalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

kütahya seo danışmanlığı

Bu nedenle, gerektiğinde içeriğinizi güncellemek için zaman ayırdığınız sürece (istatistikleri veya belirli ürün/hizmetlerdeki değişiklikleri güncellemek gibi), içeriğiniz hedef kitleniz için değerli olarak kabul edilir. Bu da, Google’ın web sitenizi ödüllendireceği önemli bir gelişmedir.  

Nasıl Bir SEO Stratejisi Uyguluyoruz?

Anahtar kelime sıralamalarını iyileştirmeye çalışırken, dikkate aldığımız pek çok sıralama faktörü var. Google’ın yıllar boyunca yaptığı tüm algoritma güncellemelerini yakından takip ediyor ve SEO stratejimizi güncel algoritmalara göre belirliyoruz. 

SEO sürecindeki ilk adım, teknik bir perspektiften tam bir SEO denetimi ve ardından bir referans çerçevesi için rekabetçi bir sıralama analizi yapmaktır.

Etkili bir SEO stratejisi uygularken sayfa içi ve sayfa dışı (On Page, Off Page) SEO faktörlerini ayrı ayrı değerlendiriyor ve tümünü içine alan kapsamlı çalışmalar uyguluyoruz. Örneğin, sayfa içi optimizasyonlar, optimize edilmiş başlık etiketlerine ve meta açıklamalara sahip olmanın yanı sıra, içeriğin ve içerikteki anahtar kelimelerin uyumlu olması gerekir. Web sitesindeki tüm sayfalar, teknik SEO açısından, Google’ın Önemli Web Verileri performans testlerinde başarılı olacak şekilde düzenlenir.

SEO sürecindeki bir sonraki adım, anahtar kelime araştırması yaparak elde ettiğimiz anahtar kelimeleri hedefleyen yeni içerikler oluşturmaktır. Ardından, anahtar kelime açısından zengin bağlantı metinleri ile tüm sayfaların birbirleriyle ilişkili olmasını sağlıyoruz. Sağlam bir link inşası, SEO’nun en önemli adımlarından biridir.

Son olarak, optimize edilmiş sayfalara kaliteli geri bağlantılar kazandırıyoruz. Bu da sayfalarınızın otoritesinin artmasını sağlayacak ve arama motorlarında daha üst sıralarda yer almanıza yardımcı olacaktır. 

Kütahya E-Ticaret SEO Danışmanlığı

SEO, sektörünüzdeki potansiyel müşterilerle hem yerel hem de küresel (markanızın hedef kitlesine ve erişimine bağlı olarak) bağlantı kurmanın kolay ve güçlü bir yoludur. Perakende, artık gerçek mekanda faaliyet gösteren mağazalarla sınırlı değil. İnternet kullanıcıları, hemen her ihtiyacı için interneti kullanıyor ve web üzerinde bu kullanıcılara ulaşmak için arama motorlarında daha iyi sıralamaya sahip olmak gerekiyor.  

Kütahya Kurumsal SEO Danışmanlığı

Ürün veya hizmetlerinizi arayan insanlara ulaşmanız, ancak markanızın görünür olmasıyla mümkün hale gelir. Kurumsal firmalar ve işletmeler için verdiğimiz SEO danışmanlığı hizmeti ile marka bilinirliğini temel alan çalışmalar yürütüyoruz. SEO stratejisi belirleme ve uygulama sürecinin tüm aşamalarında müşterilerimizle güçlü bir iletişim kuruyor, hedeflerini ve beklentilerini karşılayacak etkili stratejiler geliştiriyoruz. 

Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?