Metin, görsel ve animasyon biçiminde siteyi ziyaret eden kişilere bilgi aktarımı sağlayan ya da hizmet veren sayfaların tümünü kapsayan bir doküman topluluğu olan web siteleri günümüzde oldukça ön plana çıkmıştır. Bunun nedeni ise teknolojinin gelişerek pek çok alanın dijitalleşmesi, insanların birbirleriyle daha kolay iletişim kurabilmeleri, internet ortamından kazanç sağlar.

Pandemi Sürecinde Web Sitenizi Öne Çıkaracak Yöntemler

Kişisel ya da markaların ürün ve hizmetlerini tanıtma gereksinimi, hedef kitleye ulaşma gibi pek çok sebep web sitesi kurmayı gerektirmiştir.  Kişi ve kurumların daha büyük kitlelere ulaşmalarında en önemli adımlardan biri olan web sitesi, sergilenen ürün ve hizmetlerin etkili bir iletişim kanalıyla kişilere ulaştırılmasını sağlar.

Web Sitesinin Kişilere Güven Vermesi

Web sitelerinin en önemli olan özelliği güncellenebilir olmasıdır. Bu sayede firma veya kişilerle alakalı yeni bilgilerin web sitesine eklenmesi kolay bir biçimde sağlanır. Bunun yanında, web sitesinin ticari anlamda payı da oldukça büyüktür. Web sitesi özellikle iş yerleri ve kurumsal kimliğini oluşturmak için hazırlıklarda bulunan şirketler yönünden başarılı olarak tasarlanmış bir tanıtım yöntemidir. Web siteleri firmaların internet üzerinde sergilenen yüzüdür.

Bu anlamda web sitesini ziyaret eden kullanıcılar; ürün, hizmet ve şirket hakkında ilk izlenimi web sayfası sayesinde elde eder. İyi tasarlanan bir web sitesi daha etkileyici ve güvenilir bir hissiyat yaratır. Güven duygusu hisseden ziyaretçiler, ürün ve hizmetlerinizden faydalanmak için sizinle iletişime geçerler.

Mobil Uyumlu Tasarımlar Yapılması

Cep telefonu kullanımı insanların hayatlarında ayrılmaz bir parçaları olarak nitelendirilebilir. İnternet üzerinde pek çok bilgiye rahat bir şekilde ulaşmak mümkün olduğu için mobil uyumlu tasarımlar yapılması oldukça fazla kişinin dikkatini çekmesini sağlar. Web sitesini pandemi sürecinde ön plana çıkarmak için yapılması gerekenlerden biri de mobil uyumlu tasarımlardır. İnsanlar salgın nedeniyle evlerine kapandıklarından dolayı ve her zamankinden daha fazla evde durmaya özen gösterdikleri için mobil cihazlardan internete girerek web sitelerine girerler.

Bu anlamda birtakım detaylara daha fazla önem verilmesi gerekir. Akıllı telefon gibi çeşitli mobil formatlı araçlar için tasarımı yapılmış web siteye sahip olmak işletmeler için rekabet ortamı yaratır. Hedef kitlenin beklenti ve davranışlarının ne anlama geldiğini anlamak ve ona göre planlar yapmak için önemlidir.

SEO Çalışmalarına Ağırlık Verilmesi

Bir internet sitesi hakkında arama motorları için yapılan iyileştirme çalışmalarının bütünü SEO olarak nitelendirilir. İnternet üzerinden bilgi ve ürün araştırmak için tercih edilen arama motorları, bu fonksiyonları ile web sitelerinin önemli ziyaretçi ve müşteri kaynaklarıdır. Arama sonuçlarında müşterilerin çok büyük bir çoğunluğu ilk sayfalarda konumlandırılan siteleri ziyaret ederler.

Bu nedenle, zaman içinde SEO kavramı ortaya çıkmış ve oldukça önemli bir hale gelmiştir. SEO, ilgili anahtar kelimeler tercih edilmesiyle arama motorlarında üst sıralarda bulunarak bu kelimelere ait arama yoğunluğundan en yüksek ziyaretçi sayısına ulaşmayı amaç edinir.

SEO Çalışmaları Önemi

SEO çalışmaları bu doğrultuda web sitelerini bütün açılardan arama motorları ile uyumlu biçimde olacak şekilde getirerek kişilere daha kolay ve hızlı ulaşabilecekleri bir web platformu sunar.

Bu yönü ile SEO, web sayfalarının daha anlaşılır, kolay kullanıma sahip ve ziyaretçiye aradığı bilgileri rahat bulabilecek seviyeye gelmesine katkı sağlar.

Dijital Pazarlama Yöntemi

Dijital pazarlama, elektronik ortam içerisinde ürün ve hizmetlerin tanıtılmasını sağlayan ve günümüzde avantajlı ve tercih oranı yüksek pazarlama yoludur. Bu anlamda dijital pazarlama yöntemi bir işletmenin veya markanın dijital ortamda bulunun pazarlama sürecine verilen isimdir. Teknoloji ile bağlantılı olduğu için en yeni ve geliştirilmiş açık pazarlama yoludur.

Dijital kanalları kullanan bu verimli pazarlama yönteminin önde gelenleri internet, sosyal ağ ve mobil platformlardır. Bu anlamda web siteleri marka bilinirliği, eş zamanlı olarak hedef kitleye ulaşmak için en etkili pazarlama araçlarından biri haline gelmiştir. İçerik pazarlama birebir ilişki halinde bulunmayan farklı ziyaretçi grupları için anlatılan bilginin geniş kitlelere ulaşmasına çok büyük bir olanak sağlar.

E-Ticaret Seçeneği

Ürün ve hizmetlerin reklam tanıtım, satış, dağıtım ve farklı ödeme alternatifleri ile web siteleri üzerinden ticaret yapılması ya da siparişte bulunmak gibi süreçlerin online sistemler üzerinden gerçekleştirilmesidir. Bir başka deyişle, çevrimiçi alışveriş alışılmış ticaretin internet alanında ya da mobil olarak yapılmasıdır.

Firmaların e ticaret seçeneği ile ulaşılabilirliğin kolaylaşması sağlanır. E-ticaret sayesinde firmalar veya kişiler avantajlı bir konumda yer alırlar. İnternet üzerinden ticaret satış yapmak veya sunulan ürünlerin pek çok kişinin görmesini sağlamak için önemli bir araçtır. E ticaret yapmak önemli kazanç ve pek çok avantaj kazandırır.

Google Reklamlar

Google'ın yayınladığı reklam tanıtımları, ziyaret edilen web sitesi çeşitleri ya da yüklenilen mobil uygulamalar gibi pek çok etkene göre kişiselleştirilme niteliğine sahiptir. Google AdWords, Google arama motoru üstünden ürün ya da hizmet arayan ziyaretçilerin karşısına çıkarak, ürün ve hizmetlerin sunulup pazarlanması için tercih edilen en iyi reklam tanıtımcılık türleri içerisinde yer alır.
Verilen reklamların görüntülenmesi için, Google reklamlar aracılığıyla sunulan avantajların araştırılması gerekir. Google'da arama yapan kişiye doğal arama sonuçları gösterilirken diğer taraftan da aradığı kelime ile alakalı Adwords ve PLA reklamları yansıtılır. Reklamların ücretlendirilmesi Tıklama Başı Maliyet ( CPC ) üzerinden yapılır.

Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?