Gelişen teknoloji sayesinde pazarlama sektörü de internete yönelmiş durumdadır. Kazanç sağlamak adına düzenlenen internet siteleri, uygun görseller ve marka tanıtımı ile sizler de oldukça geniş bir kitleye isminizi duyurabilirsiniz.

E ticaret sektörü sayesinde ürünlerinizi dijital ortamda pazarlayabilir ve online ödeme ve kredi kartı sayesinde kazancınızı anında kullanabilirsiniz. Arama motorlarının uygun kullanımı ve verilen reklamlar sayesinde e ticaret sitenizi ön plana çıkarak kazancınızı arttırabilirsiniz.

Yeni Başlayanlar İçin E-Ticaret

Özellikle de sosyal medyayı etkin kullanmak ve satışınızı yapacağınız ürünleri birden fazla platformda yayınlamak kazancınızı ve markanıza olan güveni hızla arttıracaktır. Uygun alt yapı ve deneyimlerimiz sayesinde ihtiyacınız olan tüm e ticaret sistemlerini ve ödeme sistemlerini kullanıma hazır hale getirebilmekteyiz.

E-Ticaret Nedir

E ticaretin sözlük anlamı elektronik ticarettir yani dijital ortamda yapılan alışveriş ve pazarlama işidir. Gün geçtikçe artan talepler doğrultusunda oldukça hızlı gelişen bir sektördür. Lakin bir iş yeri açtığınızda masraflarınız e ticarete oranla fazlasıyla yüksektir.

Daha az masraf, daha hızlı satış ve daha geniş kitlelere ulaşabilme potansiyeli taşıyan bu teknoloji sizin için de profesyonel bir destek alarak kolaylaşabilmektedir.

Uygun bir web sitesinin ardından logo tasarımı ve marka sloganı ile markanın akılda kalma oranı ve tanınırlığının artması söz konusudur.

E-Ticaretin Püf Noktaları

1) Plan yapmak. Her sektörde olduğu gibi e ticarette de yapılacak ilk iş uygun bir hedef belirlemenin ardından iş planı yapmaktır. Bu iş planını doğru şekilde uygulayarak başarılı sonuçlara ve bol kazançlı satışlara ulaşmanız kolaylaşacaktır. Herkesin çalışma stili farklı olduğundan planın özellikle size uygun yapılması elzemdir. Bunun için bize başvurabilir, profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

2) Ürün seçimi. En önemli püf nokta elbette satışı yapılacak olan ürünü doğru seçmektir. Ürün seçildikten sonra hedef kitle ve diğer ayrıntılar çok daha hızlı netleşecektir. Eğer satışını yapmak istediğiniz ürün konusunda kararsızlık yaşıyorsanız en çok satılan ürünlere ve e ticaret sitelerindeki satış oranlarına bakmanız size hız kazandıracaktır.

Satışın yapılacağı ürünü araştırırken müşteri yorumları mutlaka dikkate alınmalıdır. Diğer satıcıların yaptığı hataları tekrarlamamak güvenilirliğinizi arttırır. Aynı zamanda kendinize bir yol çizmenize de katkı sağlar.

3) Hedef kitle seçimi. Ürününüzü satın almak isteyecek yaş aralığı ve cinsiyeti belirlemeniz kullanacağınız reklamları ve pazarlama tekniklerini değiştirecektir. Bu sebeple hedef kitleyi baz alarak yapılacak olan çalışmaların daha etkili olması söz konusudur.

4) Web sitesi içeriği. Belirlenen hedef kitleye hitap edebilmenin en kolay yolu elbette uygun görsellerle hazırlanan ürün tanıtımlarıdır. Bunun için net ve ürün detaylarını gösteren fotoğraflar mutlaka kullanılmalıdır. Uzaktan bir ürünü incelemenin en iyi yolu doğru açılardan çekilmiş olan fotoğraflardır. Bu sayede web siteniz daha kaliteli, ürünleriniz de daha tanınır olacaktır.

5) Ürün tanıtımı. Fotoğraf ile birlikte ürünün özelliklerinin anlatıldığı doğru yazıların yayınlanması çok önemlidir. Birçok insan okuduklarını dikkate alarak karar verir. Ürün boyutları, kullanım talimatları veya diğer özellikleri mutlaka belirtilmelidir. Bununla birlikte arama motorlarının en çok aratılan kelimelerini kullanmak da başka bir püf noktadır. Bu sayede daha fazla kişinin ilk olarak incelediği ürünler sizinkiler olacaktır.

6) Medyayı doğru ve etkili kullanmak. Satışı yapılan ürünün hedef kitlenin tercihlerine uygun olarak düzenlenen reklam ve tanıtımı ile ürününüzün özellikleri, kalitesi ve kullanımı çok daha net anlaşılır, satışınız yüksek olur.

7) Profesyonel destek almak. Bizlere başvurarak ihtiyaç duyduğunuz tüm hizmetleri kolaylıkla alabilir, güvenilir ellerde ürününüzün tanıtım ve satışını hazır hale getirebilirsiniz. Söz konusu olan markanızın kalitesinin anlaşılması ve müşterilere verilecek olan güvence ise işinin ehli bir kadro ile çalışmalarınızı desteklemeye adayız.

Tüm bu aşamaların ardından potansiyelinizi açığa çıkaran, ürünlerinizin detaylı anlatımının bulunduğu verimliliği yüksek web siteniz hazır hale gelmektedir. Sizlere web sitenizin tüm aşamalarında yardımcı olmak için bize ulaşmanız yeterlidir.

E-Ticarette Dikkat Edilmesi Gerekenler

E ticarette web sitelerinin tüm bilgiyi içermesi çok önemlidir. Bilgiler yeterli olsa da herkesin aklında farklı sorular oluşabilir. Bu sebeple sık sorulan sorular bölümü veya canlı sohbet ile müşteri hizmetleri olanağının sunulması pozitif bir etki yaratacaktır.

İletişim bilgileri eksiksiz sunulmalıdır. Satıcı ile iletişim ne kadar kolay kurulursa müşteriye verilen güven de aynı oranda artacaktır. Herhangi bir sorunda nereye gidileceği veya hangi numara ile iletişime geçileceği müşterilere sunulmalıdır.

Hukuksal alt yapı müşterilere açık olmalıdır ki bu da aynı şekilde müşterilerin haklarını ve yükümlülüklerini görerek kendilerini güvende hissetmelerini sağlayacaktır.

Web sitenizin kullanışlı ve açık olması gerekir. Aranan ürünler veya herhangi bir bilgiye kolaylıkla ulaşılması yapılan alışveriş sayısını da arttıracaktır. Bu sebeple site içerisinde arama çubuğunun olması büyük kolaylık sağlamaktadır.

Sipariş süreci profesyonelce yönetilmelidir. Müşterinin bilgilerini girdiği ekran güven vermeli, ödeme yöntemleri mutlaka alt yapısı sağlam aracılar kullanılarak sunulmalıdır. Online alışverişte özellikle de ödeme sayfasında yaşanabilecek bir güvensizlik alışverişten vazgeçilmesine ve siteye güvenilmemesine sebep olabilir.

Stok yönetimi doğru yapılmalıdır. Stoklarda bulunmayan ürünler site üzerinde belirtilmelidir ki alışveriş süreci sekteye uğramasın. Teslimat süresi, kargo bilgileri ve teslimat numaraları alıcı ile şeffaf biçimde paylaşılmalı ve geri iade koşulları açık şekilde aktarılmalıdır.

Alıcı satış aşamalarında yeterli miktarda bilgilendirilmelidir. Bu bilgilendirme sms, mail veya bildirim şeklinde yapılabilir.

Kullanılan para birimi fiyat bilgisi içerisinde yer almalıdır. Ödeme sayfasında yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçmek amacı ile geçerli kartların listesi sayfada açıklanmalıdır.

Garanti bilgileri varsa sayfada açık bir şekilde açıklanmalıdır. Bu madde de aynı şekilde güven aşılar. Özellikle elektronik aletlerde önem taşıyan bu konuya dikkat edilmelidir. Lakin yaşanabilecek olumsuzluklar alıcının siteye duyduğu güveni ve memnuniyet oranını düşürebilmektedir.

İade sürecinde istenen şartlar detaylı biçimde açıklanmalıdır. Hassas bir ürün ise paketinin açılmaması gerektiği baştan belirtilmelidir ve herhangi bir olumsuzluk anında iade sürecinin nasıl yönetileceği net biçimde aktarılmalıdır.

En önemli konulardan biri gizliliktir. Gizliliğe verilen önem, hukuksal yükümlülükler ve gizlilik politikası müşteriye net ve detaylı biçimde aktarılmalıdır. Satıcının bilgilerinin paylaşılmayacağı mutlaka belirtilmelidir.

E ticaret sitenizin tasarımı ürün satışlarını ve kazanç oranını net biçimde değiştirmektedir. Bu sebeple profesyonel yardım alarak uygun altyapı ve bilgi birikimi sayesinde kullanışlı, tanınır, imajı güçlü bir web sitesi ile yola çıkmak gelecek planlarınızı değiştirebilmektedir.

Sosyal medyayı etkin biçimde kullanarak düşük maliyet ile geniş kitlelere kolaylıkla ulaşabilir ve tanınırlılığınızı arttırabilirsiniz. Bu maddede yapılacak reklamların görselleri ve fiyat etiketleri net olmalıdır. Tüm bunlara vakıf, deneyimli ve işinde uzman kişiler tarafından düzenlenen reklamlar çok daha etkili olmaktadır.

Marka Tanıtımı

Markanız tanınır olmadığı sürece satışlarınızın yatay seyirde ilerlemesi söz konusu olabilmektedir. Uygun, akılda kalıcı ve güven veren bir slogan ve logo ile yapılan tanıtımlar standart markalardan daha akılda kalıcı olmaktadır. Bu sebeple tanınırlığı arttıkça duyulan güven de artar.

Kargo firmaları ve sanal pos entegrasyonu sayesinde işlemler çok kısa sürede tamamlanabilir, SSL ve 3D ödeme yöntemleri ile alıcılara pozitif bir algı verirken aynı zamanda sitenizin daha fazla ziyaret edilmesini sağlar.

Bir diğer önemli husus sitede yer alan yazıların profesyonel kişiler tarafından SEO uyumlu olarak yazılmalı, çok aranan kelimeler kullanılarak sitenin daha ön planda olması sağlanabilir.

E-Ticarete Başlarken Yapılması Gerekenler

E ticarete başlarken yapılabilecek en doğru şey profesyonel bir kadro ile site tasarımı ve site kullanımı hakkında bilgi edinmek olmalıdır. E ticaret siteniz arama motorlarında üst sıralara çıkmalı ve ödeme sistemleriniz mutlaka güven vermelidir.

Tüm bu aşamaları bize ulaşarak tamamlayabilir, e ticarete başlarken ihtiyaç duyduğunuz tüm hizmetlere tek bir kanaldan ulaşabilirsiniz. Aldığınız uzmanlık ile satışlarınıza daha kısa sürede başlarken alıcılara daha kolay ulaşabilirsiniz.

Tüm bunlarla birlikte aldığınız hizmetler sayesinde işinize çok daha hızlı başlayarak satışlarınızı daha hızlı arttırabilirsiniz.

Profesyonel hizmet alırken de dikkat edilmesi gerekenler vardır. Bunlardan ilki taleplerinizi net biçimde aktarmaktır. Web sitenizde olmasını istediğiniz özellikleri önceden düşünerek işlerin daha hızlı tamamlanmasını sağlayabilirsiniz.

Aynı zamanda uygun alt yapı ile satışlarınızın kaydını tutmak da oldukça önemlidir. Yaşanabilecek herhangi bir olumsuzlukta kayıtlı bilgilere ulaşmak kolay olmalıdır.

Müşterilerinizin öneri ve isteklerini göz önünde bulundurmalı ve yol haritanızı buna göre şekillendirmelisiniz. Bu sayede memnuniyet oranı ile birlikte güven ve satış oranı da mutlaka hızla artacaktır.

Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?