ADS

İnternet ve teknoloji çağını son hız yaşadığımız bu dönemde birçok şeye akıllı telefonlarımızla, bilgisayarlarımızla ulaşım ve erişim sağlıyoruz. İnternet ve teknoloji sektörü bu denli gelişirken ve kullanıcı sayıları artarken geleneksel pazarlamada bulunan firmalarda dijital pazarlama sektörüne girmiştir. Dijital pazarlama ve e-ticaret sektöründe potansiyel müşterilerinin ilgisini çekmek için çeşitli yöntemlere başvuran firmalar web sayfalarında oluşturdukları kampanyalar, indirimler gibi stratejilerin yanı sıra en çok reklam yöntemini tercih ediyor.


Reklam Nedir ?

Reklam bir miktar ücret karşılığında kitlesel iletişim araçları olan radyo, televizyon, dergiler, gazeteler, reklam panoları gibi halkın gözünün önünde dikkat çeken halka açık araçlar ile toplu bir şekilde hedef kitledeki potansiyel müşterilerin ilgisini çekme eylemidir. Bu yöntemler ile firmaların, markaların, ürünlerin, hizmetlerin bilinirliğinin artması ve markaya güvende artış beklenir. Klasik pazarlama stratejileri kullanılarak yapılan tanıtım ve reklamların yerini tüketici alışkanlıklarının değişmesi ile kitlesel araçlar vasıtası ile yapılan reklamların yerini E-reklamlar alıyor.


E-Reklam Nedir ?

Günümüzde yaşamımızın neredeyse her alanını saran internet ve teknoloji ile 7’den 70’e neredeyse herkes akıllı cep telefonları ve bilgisayarları ile dünyaya bağlanıyor. Normal olarak eskisi gibi TV, radyo, metin reklamları gibi geleneksel pazarlamanın klasik mecralarının yerini internet üzerinde bulunan dizi, film, müzik platformları almış ve klasik pazarlamanın medya platformlarına ilgi azalmıştır. Reklamcılık sektörünün vazgeçilmezi olan kitlesel iletişim araçlarına azalan ilgi ile artık sürekli ilgilendiğimiz telefon, bilgisayar gibi teknolojik cihazlarda firmaların ürün ve hizmet reklam kampanyalarını görüyoruz. İşte neredeyse her gün gördüğümüz bu reklamlar E-Reklam olarak adlandırılıyor.


E-Reklam Çeşitleri Nelerdir, Avantajları ve Dezavantajları Nedir?

Arama motoru reklamcılığı (SEM), sosyal medya platformları reklamları, içerik ağı reklamları ve son olarak e-mail reklamları gibi çeşitleri bulunan E-Reklam sektörünün de birçok avantajı bulunuyor. E-Reklamcılık sektörünün avantajlarının başında kısa sürede hızlı sonuçları elde etmek , optimize edilebilir ve ölçümlenebilir oluşu, güvenilirlik ve marka bilinirliği oluşturması, satışları arttırması, daha az maliyetle daha çok sonuç elde edilmesi, potansiyel müşteriler ile iletişim ve geri dönüt ağının kolaylaşması gibi daha birçok avantajı bulunuyor. Dezavantajları ise; hala online platformlar üzerinden alışverişe güvenmeyen bir kitle olması, tıklama sahtekarlığı bütçe kaybı yaşamanız, bilinçsizce yapılan işlemler ve stratejik hataların oluşma ihtimali olarak sıralanabilir.


Google Ads Nedir ?

Bütün internet hizmetlerine ve web içeriklerine erişmemizi sağlayan ve dünyada en yaygın kullanıma sahip arama motorlarında biri olan Google’ın, internet üzerinden firmalarının, işletmelerin, ürünlerin ve hizmetlerinin tanıtımını yapmak isteyen firmalara uygun bir uygulama geliştirmiştir. İşletmelerin tüm ürün ve hizmetlerinin reklamını ve tanıtımını yapmasını sağlayan Google Ads bir diğer adı ile Google Adwords platformu, firmaların reklam hareketleri için hizmete sunulmuş için en büyük reklam ve tanıtım platformudur.

 

Google Ads Üzerinden Nasıl Reklam Verilir ?

İşletmenizin, markanızın, ürünlerinin, hizmetlerinin reklamını yapabilmeniz için ilk olarak bir Google ADS hesabı oluşturmalısınız. Daha sonra ise karşınıza ‘Akıllı kampanya’ ve ‘Uzman moda geç’ seçeneklerden işletmenize en yararlı bulduğunuz seçenekten ilerleyin. Bu seçenekten sonra firmanızın reklamını oluşturmaya başlayabilirsiniz. Özetle reklam oluşturma aşamaları; Kayıt olmak, firmanız için hedef belirlemek, tanıtımın yayınlanacağı lokasyon seçimi, tanıtım metni, ve bütçe ayarlaması olarak sıralanabilir. Bütün bu aşamalardan sonra işletmenizin reklamı yayınlanmak için hazır.


Google Reklamlarının Faydaları Nelerdir ?

İlk tanıtımınızı başarı ile oluşturdunuz. Peki bu Google Ads reklamı yayındayken firmanıza ne faydalar sağlıyor ? Google Ads reklamları ile işletmenizin, firmanızın, ürünlerinizin, markanızın bilinirliğini birden çok farklı lokasyonlarda bulunan kullanıcılara tanıtabilir ve marka değerinizi kısa bir süre içerisinde yükseltebilirsiniz. Bu sayede satışlarınızda kayda değer bir yükselme yaşanabilir. Sonuç sayfaları ile tanıtımınızın hangi bölgede, hangi zaman diliminde, hangi yaş grubuna, hangi özellikteki kullanıcılara gösterileceğini belirlemek firmanızın elinde olduğu için firma için potansiyel müşteri adayı olan hedef kitleyi kendiniz oluşturabilirsiniz. Firmanızın web sitesine sağladığınız trafik sayesinde ürünlerinizi satışa sunduğunuz lokasyondaki potansiyel müşterileri mağazanıza da çekebilirsiniz.


Google Ads Danışmanlığı

İnternet teknolojisi çağına ayak uydurarak internet üzerindeki potansiyel müşterilerini kaçırmak istemeyen firmalar için gerekli hale gelen Google ADS reklam danışmanlığı sayesinde firmanızın satışları ve bilinirliği önemli derecede artacaktır. Uzman ve profesyonel kişiler tarafından verilen Google adwords danışmanlığı hizmetleri; firma web sitenize sağlanan trafikler doğrultusunda belirlenen verilerin analiz edilmesi ile ortaya çıkan hedef kitleye sunulan tanıtımlar sayesinde marka bilinirliğinizin artması, müşteri kitlenizin genişlemesi, SEO uyumlu anahtar kelimelerle, içerikler sayesinde sitenizin Google arama ağı ve arama sonuçlarında üst sıralara çıkmasını sağlanır.


Google Ads Danışmanlık Fiyatları

Profesyonel ve uzman ekiplerce yapılması gereken Google Ads danışmanlığı fiyatlarını sonuna kadar hak eden bir hizmettir. Google Ads danışmanlığı sayesinde son günlerde git gide ilerlemekte ve gelişmekte olan teknoloji çağına hızla ayak uydurabilirsiniz. Geleneksel pazarlama ve geleneksel reklam taktik ve stratejilerinin aksine çok daha hızlı ve olumlu geri dönüşler alabileceğiniz Google reklamlarından, Google Ads hizmetlerini profesyonel kişilerin Google ads danışmanlık hizmeti ile birleştirmeniz takdirinde rakiplerinizin bir adım ötesinde olacaksınız. Eğer sizde web sitem tüm bu avantajlara sahip olsun diyorsanız Google Ads danışmanlığından faydalanmalısınız.

Projenizle alakalı dijital bir çözüm mü arıyorsunuz?
iletişime geç
BFBS
yetenekleri
grafik tasarım grafik tasarım
hayal dünyamızın en derinliklerinden size taptaze fikirler...
+
web tasarım web tasarım
ihtiyacınız doğrultusunda size sunulan en iyi çözümler...
+
sosyal medya sosyal medya
sosyal medyada hedef kitlenin nabzını yakalayan tasarımlar...
+
dijital pazarlama dijital pazarlama
yaptığımız her işin doğru kişiye ulaşmasında uzman istatistikler...
+
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?