Kurumsal Sosyal Medya Yönetiminin Önemi
Firmalar, sosyal marka olarak daha fazla insana ulaşabiliyor ve tüketici kitle evinden dahi çıkmadan o an şehrinde olan imkanlardan ve seçeneklerden çok daha fazlasına ulaşma fırsatına sahip oluyor. Bunun yanı sıra bir ürün için karşılaştırma ve ürün analizi yapabiliyor. Bunların yanında, kurumsal bir sosyal medya hesabından bahsediyorsak eğer, burada işler daha farklı oluyor ve başarı istiyorsak eğer, daha farklı olması da gerekiyor.
Instagram’da Takipçi Kaybetmenize Sebep Olacak Hatalar
Doğru stratejik ilerlemeler ve iyi analizlerle, her markanın sıfırdan başlayarak ya da belli bir noktada ki hesabı canlandırarak, Instagram içerisinde iyi bir noktaya gelmesi ve kar elde etmesi mümkün. Bu yazımızda sizler için, takipçi kaybetmeye sebep olacak hataları sıraladık. Bir desteğe bir uzmana ihtiyaç duyduğunuz her zaman biz bi’fikir bi’sanat ailesi olarak yanınızdayız.
Instagram Takipçisi Satın Almamanız İçin Sebepler
Instagram kullanıcıları, güvenilir bir imaj ve popüler bir sosyal medya hesabı izlenimi için sık sık takipçi satın alma yoluna giriyorlar. Fakat kolay yolla ulaşılan her şey gibi bu tercihte olumsuz etkileri fazlasıyla olan bir yöntem. Öncelikle takipçi satın almanızı sağlayan bu siteler, Instagram hesabınıza zarar vermenin yanı sıra kredi kartlarınız ve bilgisayarınıza büyük bir tehdit oluşturabilir. Takipçi satan sitelerin güvenilirliği son derece düşüktür.
Flat Tasarım Nedir?
1940-1950 yıllarında hayatımıza ilk örnekleriyle giren flat design, Türkçeye uyarlandığında düz tasarım anlamına gelebilecek bir tasarım şeklidir. İlk çıktığı dönemlerde rağbet görmemiş ve geri planda kalmıştır bu durum 2013, 2015 yılları arasında değişmiş ve trend olmayı başarmıştır. Microsoft’un Windows 8 arayüzü için flat tasarım tercih edilmiş ve ios7’de yine flat tasarım ön planda tutulmuştur.
2022 Web Site Trendleri
2022’in web tasarımında kendinden başarılı bir şekilde söz ettiren, döneme uyum sağlayan, yenilikçi efektlerdir. Web sitenizin daha canlı görünmesini sağlar. Canlılık, sıcaklığı getirir ve bu ziyaretçiniz için yeni ayrıca göz alıcı bir şeydir. İnsanları teknolojinin robotik soğukluğundan çekmenin harika bir yoludur.
2022 Sosyal Medya Trendleri
Sosyal Medya, teknolojinin gelişmesiyle ve bizlerin hayatının bir parçası olmaya başlamasıyla beraber hayatımızda yerini almaya başladı. Yediden yetmişe çoğu insan, özellikle de teknolojiye ulaşabilen kitleler hızlı bir şekilde sosyal medyayla bir bağ oluşturdu. Bu bağ 2020 yılının en büyük gündemi olan pandeminin ortaya çıkışıyla beraber daha da sağlamlaştı. Sosyal medya platformlarına gösterilen ilgi giderek büyüdü ve yeni kullanıcılara bu mecralar merhaba dedi.
Reklam Ajansı Ne İş Yapar?
Reklam ajansları bir firmanın veya markanın bilinirliğini ve buna bağlı olarak da gelirlerin çoğaltılması için yürütülen faaliyetlerde önemli bir yere sahip olan iş ortaklığıdır.
Pandemi Sürecini En Az Zararla Atlatabilen Firmaların 5 Ortak Özelliği
Bazı şirketler pandemi sürecinde zarar görürken bazıları da işlerini büyüttüler ve kazançlarını arttırdılar. Bu süreç onları olumsuz değil tam aksine olumlu yönde etkiledi.
Pandemi Sürecinde Web Sitenizi Öne Çıkaracak Yöntemler
Kişisel ya da markaların ürün ve hizmetlerini tanıtma gereksinimi, hedef kitleye ulaşma gibi pek çok sebep web sitesi kurmayı gerektirmiştir.  Kişi ve kurumların daha büyük kitlelere ulaşmalarında en önemli adımlardan biri olan web sitesi, sergilenen ürün ve hizmetlerin etkili bir iletişim kanalıyla kişilere ulaştırılmasını sağlar.
Pandemi Sosyal Medyadaki İzlenme ve Etkileşimi Arttırdı
Virüs tehlikesinin hala devam ediyor olması birçok kişinin sosyal medyada daha fazla zaman geçirmesine neden olmuştur. Sosyal medyada geçirilen saat sayısı arttıkça takipleşme oranı da değişiklik göstermiştir.
Pandemi Döneminde Dükkanlarımız Dijitalleşti
Pandemi dönemi her sektörü olduğu gibi ticareti de oldukça fazla etkiledi. Bu sebeple ticaretle ilgilenen her kesim pandeminin olumsuz etkilerini en aza indirgemek için çeşitli arayışlar içerisine girer. Bu sayede gelişen ve yenilenen teknoloji ile beraber tacir kesim dijitalleşen dünyanın bir parçası olur.
Instagram'da Hashtag Kullanımı
En popüler sosyal medya platformu olan Instagram özellikle hashtag kullanımı ile ilgili sıklıkla gündeme geliyor. Bir pazarlama aracı olarak görülen hashtag kullanımı doğru ve ideal oranda olursa markalara çok ciddi katkılarda bulunabiliyor. Ancak bu kullanım konusunda çok kritik noktaların olduğu da unutulmamalı!
Projenizle alakalı dijital bir çözüm mü arıyorsunuz?
iletişime geç
BFBS
yetenekleri
grafik tasarım grafik tasarım
hayal dünyamızın en derinliklerinden size taptaze fikirler...
+
web tasarım web tasarım
ihtiyacınız doğrultusunda size sunulan en iyi çözümler...
+
sosyal medya sosyal medya
sosyal medyada hedef kitlenin nabzını yakalayan tasarımlar...
+
dijital pazarlama dijital pazarlama
yaptığımız her işin doğru kişiye ulaşmasında uzman istatistikler...
+
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?